Bezkrwawe łowy, agroturystyka, pokoje na Mazurach - Kolonia Pilchy ...Gdzie diabeł mówi dobranoc

Mazurskie foto-safari

Na życzenie gości uzbrojonych tylko w aparat fotograficzny, kamerę filmową i dużo cierpliwości pomożemy też zorganizować bezkrwawe łowy.

Kolonia znajduje się na terenie obszaru Natura 2000 i można tu obserwować wiele gatunków dzikich zwierząt. Ponad 5 ha to siedliska lęgowe ptaków.

Na naszym terenie wybudowaliśmy 5 ambon z których można obserwować zwierzęta. Ambony usytuowane są w miejscach wędrówki zwierząt, otaczające łąki obsiane są mieszanką traw zawierających pyszne domieszki, ustawiliśmy kilka lizawek oraz wybudowaliśmy paśnik.


Nasz teren zamieszkują nie tylko jelenie, sarny i dziki, ale można spotkać majestatycznego łosia lub przy odrobinie szczęścia przemykającego wilka. Jedna z ambon usytuowana jest w pobliżu żeremia bobrowego co pozwala obserwować bobry pływające w stawie lub maszerujące przez rozległą łąkę na żerowisko. Licznie reprezentowana jest drobna zwierzyna: lisy, borsuki, jenoty, kuny leśne, a nawet wydra.


Niezapomnianych wrażeń dostarcza rykowisko, które zaczyna się w połowie września, a odbywa się w pobliżu siedliska. Potężny ryk jeleni zmusza wręcz do wyjścia w teren, aby zobaczyć ten niezwykły spektakl. W czerwcu chór żab zamieszkujących należący do nas staw zaprasza na bezpłatne koncerty.

Na miłośników ptaków czeka derkacz, kszyk, żurawie, nad stawem poluje czapla, a nad kolonią krążą orły. Wieczorem słychać charakterystyczne buczenie bąka, oczekiwanie na ambonie umila śpiew skowronków, a wieczorem nocny śpiewak słowik umila wieczory swojej małżonce. Pod dachówkami buszuje niesforna i kłótliwa banda szpaków.

Korzystanie z ambon dla naszych gości jest bezpłatne.

Goście, którym uda się sfotografować 5 żyjących u nas gatunków zwierząt:
łosia, bobra, jelenia sarnę i dzika otrzymują 10% rabatu na noclegi, niezależnie od innych rabatów. Warunkiem jest minimum 7 dniowy pobyt.